Anna Serova

گواهان
صداها، چهره‌ها و مدارج علمی تحصیلی طرفداران و حامیان سبک و جنبش Fronteversimo
آنا سرووا Anna Serova (ویالونیست)

 

«من جوزپه سینیسکالکی را به‌عنوان یک وکیل به لطف دوستی‌های مشترک ملاقات کردم. به مرور به حساسیت هنری استثنایی و قلب سخاوتمند او پی بردم».

«در این روزگار که سوء تفاهم و درگیری حاکم است، هنر راه نجات است. هنر به ما این شانس را می‌دهد که در یک حس مشترک احساس اتحاد کنیم: برای مثال وقتی به موسیقی باخ گوش می‌دهیم، در یک باله شرکت می‌کنیم یا به یک نقاشی نگاه می‌کنیم… نیازی نیست که برای درک زیبایی به یک زبان صحبت کنیم. آرزوی من این است که جمله معروف داستایوفسکی محقق شود: “زیبایی جهان را نجات خواهد داد”.

«قدرت جنبش Fronteversismo در بذرهای آن یعنی صلح، زیبایی و وحدت بین هنرها است. هنرمندان، دانشمندان و فیلسوفانی که از مناطق مختلف جغرافیایی، داستان‌ها و مذاهب مختلف می‌آیند، می‌توانند از طریق گفتگو با یکدیگر تبادل نظر کرده و جهان را غنی کنند.»

«جنبش Fronteversismo ایده‌ای جهانی است، جنبشی فرهنگی و هنری که قادر است از مرزها و موانع فراتر رود. وقتی چیزی (یک نقاشی، یک ایده) زیبا باشد، برای همیشه و برای همه زیبا خواهد بود. به علاوه پیام صلحی برای بشریت می‌گردد. من شخصاً به انسان و خرد او اعتقاد دارم و فکر می‌کنم که هر هنرمندی رسالتی دارد: یادآوری بشر برای بازگشت به خرد خود».