نقاشی قناری پیام آور صلح، در جنگل کیهانی، توسط هنرمند نقاش، جوزپه سینیسکالکی در سال 2017 میلادی کشیده شد

این نقاشی حاکی از اثری با نمای رو برو و پشت می‌باشد که به صورت هنرمندانه، فلسفی، فرهنگی و تربیتی طراحی شده است و توسط هنرمند فوق‌الذکر ارانه شده است. این نقاشی ترکیبی از فن و تکنیک بر روی لفافی کاغذی با ابعادی نامتعارف، حدودا 62/5*68/5 می‌باشد.

اصل این اثر ارزشمند که در زیر نشان داده شده بوسیله هنرمند نقاش جوزپه سینیسکالکی تغییر شکل یافت و همچنین با همین تغییرات به عموم نمایش داده شد.

قناری در مرکز تصویر بیانگر و نماد فروتنی، زیبایی و نیکی است. در این جنگل کیهانی جان پناه، مملو از دام‌ها و تله‌ها است ولی سرانجام در این اثر زیبای هنری، نیکی بر فشارهای منفی غلبه می‌یابد.

افزون بر 30 جانور در این اثر وجود دارد که شامل یک مار و میمونها هستند که در جنگل پنهان شده‌اند که به صورت نقاطی تصادفی در نقاشی وجود دارند.

این اثرهنری به کودکان موسسه رافینی در میلان بصورت work shop اراثه شد و نیز برای عموم مردم برای اولین بار در تاریخ 20 می 2017 ارایه گردید که شروع نمایش اثر با اجرای موسیقی همراه بود.

این اثر هنری دارای تشعشع حقیقی در تاریکی و شب (بخاطر استفاده از ترکیبات فسفر در روغن) در نقاشی می‌باشد و به همین جهت برقراری توازن بین روز و شب کار چندان ساده‌ای نیست.

لازم به ذکر است که 4 تصویر زیر در حقیقت در بر گیرنده دو تصویر در نمای روز و شب می باشد که برای بیننده آورده شده است